DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Bezwrotna dotacja na działalność gospodarczą

2014-03-05 09:43:24, komentarzy: 0

Perspektywa finansowa 2007-2013 powoli odchodzi do historii, wiele podmiotów z niej skorzystało i rozwinęło swoją działalność gospodarczą. Obecnie raczej nie ma co liczyć na jakieś większe dotacje z pozostałych środków trzeba przygotować się na nadejście nowych dotacji 2014-2020.

 

Bezzwrotne dotacje jakie udzielane były podmiotom gospodarczym obecnie w coraz mniejszym stopniu będą wykorzystywane, będzie odchodzić się o tej formy wsparcia z funduszy unijnych. Pojawią się z kolei pożyczki. Niestety zasadniczą wadą takiej pożyczki będzie konieczność jej oddania w określonym czasie, co z pewnością nie spodoba się podmiotom gospodarczym. Ale jak zawsze są dwie strony medalu. Taka zwrotna forma wsparcia spowoduje, że znacznie więcej podmiotów skorzysta z pomocy i będzie miało szansę na zrealizowanie inwestycji. Więcej podmiotów skorzysta gospodarka lepiej się rozwinie co jest podstawowym celem Unii Europejskiej. 

 

Na bezzwrotne dotacje będzie można liczyć w ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój. Tutaj taka forma wsparcia pozostanie ze względu na niepewność i ryzykowność dziedziny innowacji, którą głównie będzie się zajmował ten program.

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź