DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Co warto wiedzieć o dotacjach unijnych?

2015-04-02 13:37:27, komentarzy: 0

Dotacje w 2015 rokuZainteresowanie unijnymi dotacjami jest ogromne, wiele podmiotów gospodarczych interesuje się tą tematyką. Warto przeanalizować kilka ważnych spraw, które nierozerwalnie łączą się z dofinansowaniem unijnym.

 

Dokumentacja 

 

Najważniejsza kwestia dla podmiotów gospodarczych, które ubiegać się będą o dotację z Unii Europejskiej. Regulaminy, instrukcje wypełniania wniosków, kryteria kwalifikowania kosztów to dokumenty, z którymi na pewno warto się zapoznać. Dostęp do wyżej wskazanej dokumentacji nie powinien stanowić problemu, ponieważ udostępniane są one przy ogłoszeniu o naborze wniosków.

 

Forma konkursu 

 

Można spotkać się z dwoma formami konkursu alokacyjną oraz zamkniętą. Korzystniejsza dla beneficjentów jest forma zamknięta, ponieważ wszystkie złożone w terminie wnioski zostaną wzięte pod uwagę z kolei w przypadku formy alokacyjnej decyduje czas, do momenty wyczerpania puli środków przyjmowane są wnioski, potem konkurs zostaje zamknięty. 

 

Pisanie wniosku

 

Podmioty, które oceniają złożone wnioski to specjalnie uprawnione do tego osoby, należy więc tworzyć wniosek w taki sposób aby przekonać osoby, że to właśnie ten wniosek powinien otrzymać dofinansowanie.

 

Wskazówek na temat ubiegania się o dotację unijną jest wiele, niestety jeszcze nikomu nie udało się opracować złotej reguły, która da pewność, że wniosek pozyska refundację z Unii Europejskiej. Jeśli mamy idealny projekt, zwiększeniem szans może okazać się powierzenie sporządzenia wniosku odpowiedniej firmie, która wyeliminuje możliwość popełnienia jakiegokolwiek błędu. 

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź