DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Dotacje dla każdego regionu?

2014-02-19 13:56:12, komentarzy: 0

W ramach  nowej perspektywy finansowej 2014-2020 realizowane będzie 16 programów regionalnych co oznacza, że każde województwo otrzyma środki w ramach programów operacyjnych. Wśród wszystkich województw wyróżnia się województwo mazowieckie, które jako jedyne nie należy już do regionów najsłabiej rozwiniętych więc tutaj przydział środków odbędzie się według innych zasad.

 

Dofinansowanie jakie pozyskają poszczególne regiony Polski zostanie przeznaczone na rozwój tych regionów. Według niektórych specjalistów pojawia się problem związany z wkładem własnym. Zgodnie z założeniami regiony do udzielanych dotacji będą musiały włożyć wkład własny, który przez samorządy szacowany jest na wysokość 60 mld złotych.

 

To ogromna pula środków zwłaszcza, że niektóre regiony mają poważne problemy finansowe i może pojawić się konieczność wdrażania programów naprawczych. Taka sytuacja spowoduję brak możliwości skorzystania z udzielonego unijnego wsparcia bo gmina nie będzie mogła dokonywać wydatków inwestycyjnych z kredytów, obligacji, nie będzie jej stać na wniesienie wkładu własnego.

 

To czarny scenariusz, który miejmy nadzieje się nie spełni. Należy pozytywnie myśleć , ze samorządy sobie poradzą i przyznane środki zostaną należycie wykorzystane.

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź