DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Dotacje 2014-2020 - od czego zacząć?

2014-02-25 15:00:36, komentarzy: 0

Fundusze unijne dla wielu podmiotów gospodarczych są jednym rozwiązaniem, pozwalają jednostką na zrealizowanie bardzo kosztownych inwestycji i pomagają w rozwoju. Proces ubiegania się o dotacje jest bardzo skomplikowany i wymaga poświęcenia czasu. Od czego zacząć ubieganie się o dotacje unijne 2014-2020?

 

Najważniejsze jest opracowanie odpowiedniego projektu, który umożliwi pozyskanie środków z programów operacyjnych. Projekt musi spełniać określone kryteria, które pojawiają się w przypadku każdego ogłoszenia naboru na jakieś działanie. Projekt musi być dopracowany w każdym najdrobniejszym szczególe. Należy wziąć pod uwagę fakt, że wiele podmiotów gospodarczych ubiega się o dotacje więc najmniejszy błąd może spowodować odrzucenie wniosku. Termin składnia wniosku to kolejny bardzo ważny element całego procesu, nie złożenie wniosku w terminie oznacza brak możliwości ubiegania się o dotację. W pierwszej kolejności odrzucane są wniosku, które nie spełniły wymogów formalnych wśród, których jest między innymi warunek złożenia wniosku w terminie. Niektóre błędy formalne można uzupełnić ale na takie rozwiązanie lepiej nie liczyć bo różnie z tym bywa.

 

Ważne jest także  żeby na bieżąco obserwować wszystkie zmiany jakie zachodzą w całym, procesie dotacyjnym aby przygotować się na każdą możliwość. Informacja zdobyta przed konkurencją to ogromny atut i wielka przewaga. Jeśli ogłaszany jest nabór to instytucja zarządzająca na bieżąco na swojej oficjalnej stronie informuje beneficjentów o zmianach.

 

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź