DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Dotacje de minimis

2014-08-13 14:24:46, komentarzy: 0

Pomoc de minimisPomoc de minimis jest to wsparcie, które ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu nie zakłóca konkurencyjności na rynku. Jest to kategoria pomocy publicznej, o którą można się ubiegać od różnych instytucji państwowych. Korzystanie z takiej pomocy nie wymaga zawiadomienia Komisji Europejskiej.

 

Dotacje de minimis to forma wsparcia, które udzielane jest przedsiębiorstwom. Każda z firm ma możliwość pozyskania pomocy de minimis w wysokości, która nie przekracza 200 tys. euro w okresie trzech kolejnych latach podatkowych ( 100 tys. euro w przypadku przedsiębiorstw z sektora transportu drogowego). Udzielana jest w formie: 

 

  • zwolnienia z tytułu podatku od nieruchomości,
  • zwolnienia z niektórych kosztów pożyczki i poręczenia kredytów dla MSP generowanych w ramach projektów inwestycyjnych,
  • projektów promocji przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych,
  • dotacji w zakresie e-usług,
  • dotacji w zakresie rozwiązań elektronicznych,
  • dotacji inwestycyjnych.

 

Bardzo ważne jest aby przedsiębiorca nie przekroczył granicznej kwoty wsparcia w wysokości 200 000 euro. 

 

Pomoc de minimis nie przysługuje przedsiębiorcy, który znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Przedsiębiorstwo uważa się za zagrożone jeśli ani przy pomocy środków własnych, ani środków, jakie mógłby uzyskać od właścicieli lub wierzycieli nie jest w stanie powstrzymać strat, które najprawdopodobniej doprowadzą do upadku przedsiębiorstwa. 

 

Przedsiębiorcy mają możliwość pozyskania wsparcia z różnych źródeł. Najczęściej wiąże się to z koniecznością spełnienia wielu formalności, ale dzięki pozyskanemu dofinansowaniu przedsiębiorca może zrealizować wiele inwestycji, które umożliwiają mu poszerzenie prowadzonej działalności oraz poprawę jakości oferowanych produktów czy też usług. 

 

 

Zobacz także: 

 

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź