DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Formy wsparcia finansowego dla podmiotów gospodarczych.

2014-04-09 13:47:02, komentarzy: 0

dotacje_dla_firm

Środki europejskie to jedne z kilku możliwości finansowania jakie mają podmioty gospodarcze. Nie tylko dzięki dotacjom z Unii Europejskiej polska gospodarka może się rozwijać. Jakie inne formy wsparcia finansowego dla podmiotów gospodarczych można wyróżnić? Do tych najbardziej znanych można zaliczyć fundusze szwajcarskie oraz fundusze norweskie.  

  

Fundusze norweski i fundusze Europejskiego Obszaru Gospodarczego.  

  

To bezzwrotne wsparcie dla Polski udzielane przez Norwegie, Islandie, Liechtenstein. Aktualnie Polska korzysta z drugiej edycji tych programów przewidzianej do realizacji w latach 2009-2014. Programy te mają wpłynąć na zmniejszenie różnic ekonomicznych jakie występują wśród państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz zwiększenie więzi i współpracy międzypaństwowej. Podmioty gospodarcze mogą pozyskać wsparcie finansowe na działania w zakresie: ochrony środowiska, rozwoju społecznego, odnawialnych  źródeł energii, badań naukowych.  


 Uwaga obecnie trwa nabór wniosków w ramach innowacji w zakresie zielonej technologii do 28 maja 2014 r. Inicjatywa kierowana jest do małych i średnich przedsiębiorców.  

  

Fundusze szwajcarskie  


Pochodzą z wsparcie jakie Polska pozyskała od Szwajcarii, pomoc finansowa będzie udzielana do 2017 roku. Fundusz ten swoim wsparciem obejmuje takie obszary jak bezpieczeństwo, stabilność gospodarcza, środowisko naturalne i infrastruktura, udostępnianie kapitału dla małych i średnich przedsiębiorców, rozwój społeczny i zasobów ludzkich.  


 Forma wsparcia finansowego dla podmiotów gospodarczych pochodzi i różnych źródeł. Niestety Polska już przestaje być młodym członkiem Unii Europejskiej, więc czas ogromnych dotacji będzie powoli mijał. Tym bardziej podmioty gospodarcze powinny aktywnie uczestniczyć w wszystkich inicjatywach umożliwiających pozyskanie wsparcia finansowego.  

  

« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź