DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

POIR i środowisko naturalne

2014-02-11 15:07:00, komentarzy: 0

poirNowe perspektywa finansowana to przede wszystkim nowe przedsięwzięcia, inwestycje, które będą miały na celu rozwój Naszej gospodarki a także poprawę życia społeczeństwa. Ale czy wszystkie te przedsięwzięcia jakie zostaną podjęte nie wypłyną negatywnie na Nasze środowisko, które już i tak jest poddawane licznym eksperymentom i nie odwracalnie się zmienia. 

 

Znaczna część projektów jakie będą realizowane w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój ( POIR) nie będzie miała negatywnego wpływu na Nasze środowisko naturalne a nawet może pozytywnie wpłynąć na środowisko. Problem wpływu na środowisko jest jednym z elementów, które podlegają konsultacją.

 

Dofinansowanie w ramach POIR otrzymają między innymi przedsięwzięcia, które spowodują zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska a także ograniczoną wykorzystanie zasobów naturalnych jakie posiadamy poprzez ograniczenie energo- i materiałochłonności towarów i usług oraz wpłyną na powtórne wykorzystanie surowców. Zainteresowaniem będą się także cieszyć inwestycję, które wprowadzać będą nową technologię lub unowocześniać już stosowaną w taki sposób aby stała się ona bardziej przyjazna dla środowiska . Niestety niektóre z realizowanych przedsięwzięć mogą przejściowo negatywnie wypłynąć na środowisko ale takiego zjawiska raczej nie jesteśmy w stanie uniknąć.

 

O tym, że działania POIR mają na uwadze dobro środowiska świadczy fakt, że w projekcie opracowano środowiskowe kryteria wyboru projektów a także zasady sprawdzania monitoringu środowiskowych skutków realizacji PO IR. Możemy być spokojni ,że dotacje z POIR i realizowane dzięki nim projekty będą dbały o środowisko naturalne.

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź