DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Dotacja POIR

2014-01-14 15:53:10, komentarzy: 0

dotacja_poirWśród wielu dotacji jakie będzie można pozyskać znajdziemy dotację POIR. Będzie to wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Inteligenty Rozwój, które kierowane będzie przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorców a także jednostek z sektora nauki.

 

POIR to program, który pojawił się w zastępstwie Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, którego ostanie nabory są właśnie realizowane. POIR podobnie jak jego poprzednik będzie realizował cele w oparciu o wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i budowanie nici porozumienia między przedsiębiorcami a jednostkami badawczymi.

Dlaczego aż taki naciska kładzie się na wdrażanie innowacji ?

 

Zanim projekty programów zostały zatwierdzone przeprowadzone zostały liczne obserwacje, dokonano podsumowań już zrealizowanych programów i wyciągnięto wnioski.  Polska gospodarka posiada ogromny potencjał  ale niestety brak jej bodźca, który napędzał ją będzie w kierunku intensywnego rozwoju. Taką siłą napędzającą mają być fundusze unijne. Jedną z dziedzin jaka wymaga wsparcia jest właśnie innowacyjność. Innowacyjne inwestycję wiążą się z ogromnym ryzykiem i dużymi kosztami, które często są barierą nie do przebycia. Ważne też jest, żeby podmioty gospodarcze silnie z sobą współpracowały bo to może dać ogromne efekty.

 

Każdy z Nas doskonale wie, że często samodzielnie nie jesteśmy w stanie sprostać wielu wyzwaniom i potrzebujemy wsparcia. Oczywiste jest, że przedsiębiorca ma szersze zaplecze ale sam również nie jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu.

 

Na pomoc ma przyjść POIR, który ma na celu budowę powiązań między przedsiębiorcami i jednostkami z sektora badawczego. Jak będzie ta współpraca się rozwijać zobaczymy.

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź