DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Jak otrzymać dotację z UE?

2013-12-02 15:40:17, komentarzy: 0

 

 

 

 

72,9 mld euro pozyska Polska na lata 2014-2020 z budżetu Unii Europejskiej na realizację polityki spójności. Mnóstwo funduszy tylko dla Nas tak kształtuję się perspektywa finansowa 2014-2020 . Skoro tyle środków pieniężnych trafi do Polskie nasuwa się pytanie jak otrzymać dotację z UE?

 

Proces otrzymania dofinansowania unijnego jest bardzo skomplikowany,  wymaga poświęcenia i mnóstwa przygotowań. Najważniejsze jest pozyskanie wszystkich informacji jakie będą dla Nas niezbędne w całym procesie pozyskiwania dotacji:

 

1. Jaki jest termin składania wniosków ? ( czy jest to nabór otwarty, czy wyznaczona jest konkretna data, do której możemy składać wnioski )

2. Jakie największe dofinansowanie możemy otrzymać  ? ( jaka musi być wielkość wkładu własnego )

3. Jakie działania objęte są dofinansowaniem?

4. Czy jest wyznaczony przedział czasowy w jakim Nasza inwestycja ma być realizowana?

5. Jakie wymogi stawiane są projektom ? ( uzyskanie pozwoleń)

 

Takie informację musimy zdobyć, żeby dobrze się przygotować , najczęściej takie informację pojawiają się na oficjalnych stronach organów, które zajmują się rozdysponowaniem środków. Warto więc sprawdzić jakie instytucję pośredniczą w realizacji danego projektu żeby móc mieć dostęp do wszystkich aktualności jakie pojawią się na temat projektu, który wybraliśmy.

 

Bardzo ważne jest bezbłędne wypełnienie wniosków, bo niespełnienie wymogów formalnych spowoduję, że Nasz projekt zostanie odrzucony i cała Nasza praca pójdzie na marne. Trzeba więc w wstępnej fazie przygotowań zastanowić się czy nie skorzystać z pomocy  wyspecjalizowanych firm, które znają się na dotacjach. Takie podmioty są specjalistami w wypełnianiu wniosków, które dla potencjalnego podmiotu są ogromne skomplikowane. Korzystając z takiej pomocy mamy pewność, że Nasz wniosek spełnia wszystkie niezbędne wymogi i z powodu formalnych braków nie zostanie odrzucony. To jest ważna kwestia jaką wartą ustalić na początku, żeby potem odpowiednio się przygotować, bo inaczej będzie wyglądać procedura dotacyjna, z którą będziemy walczyć sami a inaczej kiedy zwrócimy się o pomoc do wyspecjalizowanych podmiotów.

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź