DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Jak przygotować się na dotacje 2014-2020?

2014-06-24 11:12:43, komentarzy: 0

Natłok informacji na temat dotacji unijnych może zgubić, zwłaszcza jeśli jest się początkującym przedsiębiorcą i dopiero rozpoczyna się aktywną działalność na rynku. Warto sobie wszystkie pozyskane informacje uporządkować i zwrócić uwagę na te najbardziej istotne. 

 

Założenia programu unijnego - nie każdy z programów jakie będą realizowane w nowej perspektywie finansowej 2014-2020 będzie umożliwiał pozyskanie dotacji na dobrowolnie wybrany projekt, programy mają ściśle określone założenia według, których przyznawane są dofinansowania.

 

Typ beneficjentów - najczęściej dotacje przyznawane są podmiotom prowadzącym działalność ze względu na szeroki zakres działań jakie mają obejmować projekty, tym bardziej więc jeśli osoba fizyczna chce ubiegać się o dotacje musi na ten punkt zwrócić szczególną uwagę.

 

Kwota dofinansowania - ta informacja chyba najbardziej interesuje potencjalnych beneficjentów, dofinansowanie można otrzymać na pokrycie kosztów/wydatków kwalifikowanych, warto zwrócić uwagę w jakim udziale procentowym takie wydatki są pokrywane oraz czy obejmują koszty poniesione przez całą realizację projektu czy tylko te, które zostały wygenerowane na przykład po złożeniu wniosku o dofinansowanie unijne.

 

Termin składania wniosków - bardzo ważne zagadnienie, najlepszym rozwiązaniem jest złożenie wniosku z drobnym wyprzedzeniem, nie czekanie na ostatni moment, bo mogą pojawić się różne, niezależne od nas okoliczności, które mogą przeszkodzić w terminowym dostarczeniu wniosku o dotację a to dyskwalifikuje wniosek.

 

Gdzie uzyskać potrzebne informacje na temat dotacji unijnych

 

  • w Punktach Informacyjnych na temat funduszy europejskich
  • w Punktach Konsultacyjnych, które działają pod agendą Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
  • na wiarygodnych stronach internetowych - wiele podmiotów pomaga w sporządzaniu wniosków o dotacje i o dotacjach wiedzą wszystko, mają bardzo aktualne informacje na temat trwających naborów i oferują różne pomocne wskazówki
Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź