DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Jak wygląda ocena wniosków o dotację?

2013-12-18 14:37:55, komentarzy: 0

Ocena formalna i merytoryczna wnioskówKiedy już uporaliśmy się z wypełnieniem wniosku nadchodzi czas na jego złożenie w właściwym miejscu i oczekiwanie na wyniki, co jest najbardziej stresującym etapem w całym procesie ubiegania się o dotację. Wiele podmiotów walczy o unijne dofinansowanie więc projekty poddawane są surowym ocenom.

 

Pierwszy etap przez jaki musi przejść Nasz projekt to ocena formalna wniosku, sprawdzane będzie czy Nasz projekt złożony został w terminie, czy wniosek jest kompletny i między innymi czy wniosek został założony na odpowiednim formularzu. Ten etap oceny wniosków ma na celu odrzucenie tych, które nie spełniły wszystkich niezbędnych formalności. Warto więc bardziej skupić się na kwestiach formalnych, żeby Nasz wniosek nie odpadał już w wstępnej fazie oceny.

 

Gdy już ten etap mamy za sobą czeka Nas kolejny stres ocena merytoryczna wniosku.  I tutaj dopiero zaczynają się schody. Nasz wniosek zostanie sprawdzony pod względem realizacji celów programowych, tworzenia nowych miejsc pracy, stopnia wykorzystania inwestycji przez społeczność, do której Nasz projekt jest adresowany.

 

Jak widać ocena projektu to złożony proces, na który składa się wiele elementów. Przygotowanie wniosków o dotację pochłania mnóstwo czasu i wymaga znajomości wielu aspektów dotyczących udzielania dotacji. Uczucie, które pojawia się gdy Nasz wniosek zostaje odrzucony nie należy do najprzyjemniejszych.

 

Skoro wypełnienie wniosków to tyle pracy czemu nie zgłosić się do firm, które pozyskiwaniem dotacji zajmują się już od wielu lat i na ten temat wiedzą wszystko.

Każdy pewnie sobie myśli, że to na pewno nie jest aż tak skomplikowane , nic bardziej mylnego wniosek o dotację to mnóstwo trudności a zwrócenie się o pomoc do bardziej doświadczonych podmiotów to nie oznaka słabości tylko rozsądne podejście do życia.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź