DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Jeden błąd i z dotacji na założenie firmy nici!

2016-04-23 11:58:09, komentarzy: 0

Jak często słyszy się o staraniu przedsiębiorcy o dofinansowanie w ramach aktualnych naborów z Unii Europejskiej? Odpowiem, że bardzo często! Jednak niektóre osoby chcąc pozyskać wsparcie finansowe na założenie własnej firmy często popełniają jeden głupi, ale istotny błąd!

 

Zastanawiasz się jaki?

 

A mianowicie przedsiębiorca rozpoczynając działalność gospodarczą powinien dokładnie zapoznać się z oferowanymi dotacjami. Wiele konkursów przeznaczonych jest TYLKO I WYŁĄCZNIE dla osób chcących dopiero rozpocząć działalność, a nie już prowadzących. Za prowadzenie działalności gospodarczej uznaje się wszystkie spółki, jednoosobowe działalności gospodarcze, stowarzyszenia,  spółdzielnie, przedsiębiorstwa zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. W praktyce działalność nie musi być prowadzona, a firma nie musi osiągać jakichkolwiek obrotów, aby funkcjonowała jako czynny podmiot. Dlatego bardzo ważne, aby przyszły dotacjobiorca miał pewność co do zgłaszanego projektu w odpowiednim konkursie.


Warto pamiętać, że staranie się o wsparcie finansowe z Unii Europejskiej dla istniejącego podmiotu wymaga również wkładu własnego w wysokości od 30-70%, a dotacja przyznawana jest w formie refundacji poniesionych wydatków. Znaczy to, ze wydatki muszą być poniesione po złożonym wniosku o dofinansowanie.

 


Dla osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, spółki cywilnej bądź

spółdzielni socjalnej optymalnym rozwiązaniem będzie wstrzymanie

się z rejestracją do czasu zorientowania się w aktualnych dotacjach.

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź