DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Kreatywna Europa - kolejne działanie Unii Europejskiej

2014-06-10 10:57:27, komentarzy: 0

kreatywna_europaCo to jest Kreatywna Europa? 

 

Jest to kolejna inicjatywna Unii Europejskiej, która wspierać będzie w latach 2014-2020 przede wszystkim sektor kultury.  Środki na rozwój i podejmowanie nowych inicjatyw otrzymają: kino, telewizja, muzyka, literatura, sztuki widowiskowe, dziedzictwo kultury oraz dziedziny pokrewne. Program realizowany będzie w całej Europie. Pula środków jaka została przeznaczona na realizację tego programu to kwota około 1,5 miliarda  euro. 

 

Beneficjenci programu Kreatywna Europa

 

Z działania Kreatywna Europa skorzystają instytucji i organizacje ( publiczne, pozarządowe ) oraz prywatni przedsiębiorcy, którzy zajmują się prowadzeniem działalności kulturalnej. Dzięki wykorzystaniu środków unijnych wiele artystów będzie miało możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców, przeprowadzone zostaną różnorodne szkolenia, która pomogą w poszerzenie umiejętności i zdobyciu nowych kwalifikacji. Wiele dzieł literackich zostanie przetłumaczone w różnych krajach, co umożliwi czytelnikom dostęp do różnych pozycji literackich. Dzięki działaniom Kreatywna Europa kultura krajów europejskich się rozwinie.

 

Priorytety programu Kreatywna Europa:


  • rozwój międzynarodowych karier artystycznych,
  • stworzenie nowych możliwości zawodowych dla artystów,
  • zwiększenie konkurencyjności dzieł literackich, filmowych, muzycznych, teatralnych na arenie międzynarodowej,
  • ułatwienie dostępu twórców do nowych odbiorców, nowych rynków zbytu,

 

Dzięki działaniom jakie zostaną podjęte poprzez realizację Programu Kreatywna Europa kultura europejska ma się rozwinąć i dotrzeć do wielu odbiorców nie tylko lokalnych ale również tych, których zamieszkują różne części świata. Warto zainteresować się tym programem,  szczególnie jeśli zależy Nam na rozwoju kulturalnym Polski. 

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź