DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Nacisk na naukę w nowej perspektywie finansowej

2016-08-22 12:13:55, komentarzy: 0

Najbliższe dotacje 2014-2020 położą szczególny nacisk na rozwój sfery badawczo- rozwojowej polskiej nauki. Wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki będzie możliwy tylko wtedy, gdy ulepszone zostaną badania i innowacje.

Celem naszego kraju jest budowanie gospodarki opartej na wiedzy, która powinna być czerpana od jednostek naukowych. Tylko i wyłącznie w takim układzie możliwe będzie prowadzenie wysokiej jakości badań i komercjalizacji ich wyników. Widać więc, że istnieje potrzeba zwiększenia nakładów na działalność badawczo-rozwojową i zaangażowanie sektora prywatnego w jej finansowanie.

Jak słusznie mówi POIR: od pomysłu do rynku, wspierany będzie cały proces powstawania innowacji: od fazy tworzenia pomysłu, poprzez etap prac badawczo-rozwojowych, aż po wdrożenie ich wyników w działalności przedsiębiorstw.

PO Wiedza, Edukacja, Rozwój umożliwi dofinansowanie projektów, których celem będzie podnoszenie jakości edukacji w szkolnictwie wyższym. Głównym zadaniem działań będzie dostosowanie programów kształcenia do najważniejszych wyzwań gospodarki, rynku pracy i potrzeb społecznych.


Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź