DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Proces rozliczenia unijnej dotacji

2014-05-21 14:15:10, komentarzy: 0

korzystanie_z_funduszy_europejskichPolska wydaje ostatnie fundusze unijne 2007-2013, wiele podmiotów skorzystało z wsparcia finansowego, niestety wiele też nie potrafiło właściwie wykorzystać otrzymanych środków finansowych i musiało je zwrócić do instytucji zarządzających. Jednostki gospodarcze, które zrealizowały inwestycje z pomocą Unii Europejskiej z pozyskanych środków będą musiały się rozliczyć. Proces rozliczenia unijnych funduszy wielu beneficjentom przysparza wiele problemów. Sprawozdawczość, udokumentowanie wykonanych zadań, poniesionych kosztów kwalifikowanych i niekwalifikowanych oraz proces realizacji wskaźników w odniesieniu do zapisów zawartych we wniosku o dotacje niejednokrotnie jest bardziej skomplikowany niż sporządzenie wniosku o dofinansowanie unijne.

 

W Krakowie Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego organizuje szkolenie pt. "Rozliczanie, kontrola i najczęstsze nieprawidłowości w projektach realizowanych w ramach Małopolskiego Programu Regionalnego". Szkolenie odbędzie się 29 maja 2014 roku i skierowane będzie do beneficjentów Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Poruszone zostaną takie kwestie jak: 

 

  • zasady prawidłowego wywiązania się z zapisów umów o dofinansowanie,
  • wytyczne dotyczące promocji projektu,
  • proces przygotowania wniosku o płatności,
  • procedura kontroli projektów,
  • błędy w realizacji projektów.

 

Udział w takim szkoleniu nie tylko umożliwi beneficjentom rozliczenie się z otrzymanych dotacji ale także pomoże przygotować się do nowej perspektywy finansowej 2014-2020. Fundusze jakie Polska pozyskała są ogromne a proces ubiegania o dotacje skomplikowany. Warto zapoznać się z zagadnieniami, które dotyczą procesu ubiegania się o dotację i w przyszłości uniknąć niepotrzebnych błędów. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź