DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Proces ubiegania się o dotację

2013-12-09 14:42:02, komentarzy: 0

Każdy zainteresowany pozyskaniem dotacji z UE zastanawia się na pewno ile trawa taki proces uzyskania dotacji. Jednym z czynników, który ma największy wpływ na kształtowanie się czasu trwania całego procesu otrzymania dotacji jest specyfika programu, w ramach którego przedsiębiorca ubiega się o dotację. Każdy program i nabór wniosków, który jest organizowany ma swoje specyficzne ustalenia, które narzucają beneficjentowi szereg formalności, które musi załatwić. Tak więc czas przygotowania wniosku jest bardzo zróżnicowany, zależy od ilości załączników, które  należy dołączyć, pozwoleń, które trzeba uzyskać.

 

Jak już proces przygotowania wniosku przedsiębiorca ma za sobą i złoży wniosek do odpowiedniej instytucji będzie on podlegał ocenie, która zadecyduję o wszystkim. Jest to najbardziej wyczekiwany moment przez podmioty gospodarcze bo tutaj okaże się czy środki unijne, na których tak bardzo Nam zależy będą Nasze.

 

Jeśli Nasz projekt został pomyślnie rozpatrzony, uzyskaliśmy wymaganą liczbę punktów i otrzymamy wsparcie z UE lista rankingowa, na której się znajdziemy musi zostać zatwierdzona, zazwyczaj odpowiednie organy mają na to 14 dni.Kolejnym etapem będzie rozesłanie informacji o dofinansowanie do podmiotów, które je uzyskały.

 

I podpisanie umowy, element, do którego marzy dotrzeć każdy składający wniosek o dofinansowanie. Podpisanie umowy niestety też troszkę potrwa bo wymagane jest przygotowanie kilku dokumentów, które znów muszą zostać poddane ocenie i zaakceptowane. Jeśli nastąpi akceptacja do firm rozsyłane są zaproszenia do popisania umowy. I to już koniec zostaje cieszyć się środkami jakie pozyskaliśmy i realizować inwestycję.

 

Należy uzbroić się w cierpliwość bo cały proces otrzymania dotacji niestety troszkę potrwa.

 

 

 

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź