DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Szykują się zmiany w unijnym dofinansowaniu

2013-12-11 13:49:51, komentarzy: 0

Unia Europejska postanowiła zrobić państwom członkowskim niespodziankę i wprowadzone zostaną zmiany, które mają ulepszyć sposób pozyskiwania i wydatkowania dotacji. Czy tak będzie zobaczymy. Nowości będą dotyczyć takich aspektów jak :

 

 forma wsparcia →    środki w ramach unijnego dofinansowania będą przekazywane w formie pożyczek, które po jakimś czasie podmiot gospodarczy będzie musiał zwrócić do ponownego wykorzystania przez inną jednostkę

 

sposób  przekazania funduszy Polska będzie otrzymywać wyznaczone środki w formie transz, pozyskanie kolejnej transzy będzie uzależnione od stopnia wykorzystania środków, które już otrzymano

 

 kontrola projektów ogromny nacisk kładziony będzie na to czy dane inwestycję są odpowiednio dopasowane do grupy docelowej ( inwestycja ma służyć grupie docelowej przez dłuższy okres czasu )

 

Proponowane zmiany wejdą w życie wraz z rozpoczęciem naborów na nowe przedsięwzięcia, które będą realizowane z nowej puli pozyskanych środków unijnych. Jakie będą reakcję beneficjentów na zmiany zobaczymy, jak na razie najważniejsze jest żeby Polska odpowiednio się przygotowała na czas nowej perspektywy. Im lepiej organy dotacyjne przygotują się na nabory, tym łatwiej beneficjentom będzie się ubiegać o dotację. Ogromna praca przed Nami, realizowane będzie 16 programów regionalnych i 6 programów krajowych więc każdy będzie miał co robić.

 

 

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź