DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Umowa Partnerska

2013-11-04 11:22:14, komentarzy: 0

Unia Europejska jako forma współpracy między państwami członkowskimi rozdziela pomiędzy swoich poszczególnych członków fundusze. Pozyskanie takich środków jest uwarunkowane pewnymi  warunkami gospodarczymi. Polska jako kraj, który nie należy do najlepiej rozwiniętych gospodarczo pozyskała możliwość wsparcia zarówno w zakresie krajowym jak i regionalnym.

 

Unia Europejska jako złożona instytucja posiada swój budżet, do którego wpływają środki z krajów członkowskich. Ich źródła są różne w formie podatków, kar finansowych za niestosowanie się do zaleceń UE, wpłat z wypracowanego PNB itd.

 

Środki jakie Polska pozyskała z UE muszą zostać w odpowiedni sposób rozliczone oraz rozdysponowane. Została stworzona UMOWA PARTNERSKA , która reguluje podstawowe kwestie.

 

Czym dokładniej jest Umowa Partnerska?

 

Jest formą kontraktu jaki został zawarty między Polską a UE. Założenia zawarte w tej umowie zostały przyjęte przez polski rząd 15 stycznia 2013 roku i dotyczą nowej perspektywy finansowej 2014-2020.

Ta umowa to podstawa wykorzystania w Polsce funduszy europejskich zawiera : sposoby wdrażania dofinansowania, podział przedsięwzięć na programy krajowe i regionalne, określenie w jaki sposób podmioty będą mogły pozyskać dotację, kto będzie odpowiedzialny za wydatkowanie i rozliczanie przekazywanych środków. Wszystkie te założenia były konsultowane w ramach 16 konsultacji.

 

Jak to wszystko będzie wyglądało dokładnie dowiemy się już nie długo. Ostateczne negocjacje w tej kwestii planowane są na październik- grudzień bieżącego roku. Wtedy powinny się zakończyć ostateczne negocjację z Komisja Europejską.

Sprawdzajmy więc nowinki w zakresie dotacji, bo zmiany jeszcze mogą się pojawić.

 

 

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź