DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Jak wypłacane są dotacje unijne?

2014-12-05 12:22:05, komentarzy: 0

Dotacja unijnaPo trudnym procesie ubiegania się o dotacje nadchodzi najbardziej oczekiwany moment w postaci wypłaty pozyskanych funduszy unijnych. Podobnie jak w przypadku składania wniosku o dotacje to również nie będzie takie proste. To w jaki sposób środki zostaną rozdysponowane pomiędzy beneficjentów zależne jest od zasad konkursu, w ramach którego podmiot gospodarczy ubiegał się o dofinansowanie.

 

Wyróżnić może dwie formy wypłaty środków unijnych: 

 

Przelanie funduszy unijnych z góry na konto beneficjenta. 

 

Każdy podmiot, który otrzymał dofinansowanie chciałby żeby to tak wyglądało. Przelew środków następuje w całości lub w formie transz, wypłata kolejnych transz zależna jest od dostarczenia odpowiednich faktur zakupu. Tego typu forma stosowana jest w przypadku programów, które umożliwiają pozyskanie niskich dotacji ( do około 50 tys. zł ). Z takich środków każdy podmiot ma obowiązek następnie się rozliczyć przedstawiając dokumenty potwierdzające poniesienie wydatków.

 

 

Częściowa refundacja 

 

Fundusze unijne wypłacane są dopiero pod przedstawieniu faktur dokumentujących już dokonane zakupu poniesione w ramach realizowanej inwestycji. Projekty wdrażane są najczęściej etapowo, więc pozyskując środki refundujące realizację pierwszego etapu podmiot gospodarczy może finansować kolejny. Bardzo często beneficjent może ubiegać się o pozyskanie części dotacji w formie zaliczki, która wypłaca jest z góry na konto bankowe.

 

To jak wypłacone zostaną środku unijne oraz w jakiej części określone zostaje w ramowych wytycznych dotyczących konkursu unijnego. 

 

 

 

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź