DOTACJE 2014-2020
Pozyskaj dofinansowanie ze środków  Unii  Europejskiej

ZADZWOŃ I DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ: 123977670

DOTACJE UNIJNE NA LATA 2014-2020

Założenia POIR

2014-08-21 14:51:20, komentarzy: 0

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój to jeden z programów operacyjnych, jaki realizowany będzie w związku z realizacją nowej perspektywy finansowej 2014-2020.

 

Najważniejsze założenia PO IR: 

 

Celem programu jest zwiększenie nakładów, przede wszystkim sektora prywatnego w dziedzinę Badania+Rozwój. 

 

Ukierunkowanie tematyczne badań na potrzeby gospodarki.

 

Skupienie się na inteligentnych specjalizacjach , tj. obszarach, które charakteryzują się najwyższym potencjałem naukowym i gospodarczym .

 

Skoncentrowanie się na odpowiednim wykorzystaniu istniejących zasobów, wsparcie nowej infrastruktury - jednostek naukowych oraz instytucji otoczenia biznesu.

 

Kompleksowe wsparcie w ramach PO PW i RPO oraz programu Horyzont 2020.

 

Program ten ma na celu pobudzenie innowacyjności gospodarki. Polska gospodarka posiada ogromny potencjał, często jednak podmioty gospodarcze nie posiadają odpowiednich środków finansowych. Założenia oraz cele programu POIR realizowane będą za pomocą 4 osi priorytetowych. 

 

Realizacja wszystkich programów operacyjnych ma sprawić, że Polska gospodarka rozwinie się aż do takiego poziomu, że unijne wsparcie nie będzie już konieczne. Środki nowej perspektywy finansowej 2014-2020 mają być ostatnim tak ogromnym wsparciem, które pozyska Polska od Unii Europejskiej. 

Kategorie wpisu: Dotacje unijne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

RUSZYŁY NOWE NABORY!

Trwają nowe nabory wniosków konkursowych na ponad 20 programów. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej szczegółowych informacji.

Telefon: 123977670
NASZE USŁUGI

Świadczymy pomoc w opracowywaniu oraz składaniu wniosków o pozyskanie dotacji unijnych.
Własna strona www za darmo - sprawdź